Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pomôže vysokoškolákom projekt za viac ako 17 mil. eur? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pán Farárik

mrzí ma, že Vám to sem musím napísať, ale nepomôže.
 

 

Mrzí ma, ale zrejme musím súhlasiť.
 
Hodnoť

 

Pod prvou tabuľkou je asi chyba v dátume ukončenia projektu.
Inak je z toho len poriadne smutno na duši.
 

 

Ďakujem za upozornenie na chybu, už som opravil na 2015.
 
Hodnoť

VS a prax

Nepomôže to školám a ani študentom, pomôže to len pár peňaženkám. Ak vysoké školy chcú viac praxe, tak nech sa páni učitelia nezatvárajú v školách a nech sa prestanú tváriť , že len oni sú tá akademická elita, ktorá môže vzdelávať dospelého človeka. Nech dovolia ľudom z praxe prednášať, nech prestanú šikanovať študentov a nech konečne kopnú do r...i všetky tie organizácie , cicajúce rozpočet školstva a vymyšľajúce takéto hlúposti.
 
Hodnoť

Slovensko - krajina neobmedzených

možností. Tomanová sa musí hanbiť s jej sociálnymi podnikmi, taktiež Hayekovci a iné pijavice. Toto ani Fico vlastnou hlavou nevymyslí. Do psej matere, ako sa môžem pozrieť deťom a vnúčikovi do očí, že som nič nenakradol ?
 
Hodnoť

 

Je smutné, že sa niečo také deje. Ale najsmutnejšie je, že na Slovensku sa nič nezmení a nezmenilo. Hovorí sa, že každá kauza trvá len tri dni. Všetci pohundreme a tam to aj končí. Dnes je ťažké vychovávať deti, darmo im môžeme vysvetľovať, že musia robiť tak, aby sa aj na druhý deň ráno dokázali pozrieť na seba do zrkadla. Takých čo nenakradli bude viac. 17 mil. je málo, aby sa niečo zásadne zmenilo, ale je to veľmi veľa, aby sme ich len tak vyhodili von oknom a zopár vyvolených malo dobrý pocit. Kam sme to dospeli?
 
Hodnoť

Pre objektivitu...

...s povolením uverejňujem e-mail, ktorý som na margo článku dostal:

Zdravím Vás pán Farárik,

Prečítal som si Váš blog "Pomôže vysokoškolákom projekt za viac ako 17 mil. eur?". Rozumiem Vášmu znechuteniu vyjadrenému v článku. Ja som sa na tvorbe odbornej stránky projektu výraznou mierou podieľal, a výsledkom až tak znechutený nie som (hoci je ďaleko od zamýšľaného ideálu, resp. možno viem oceniť aj menší pokrok), a ak máte záujem o projekte sa porozprávať, rád sa s Vami stretnem - priamo na UIPŠ na Starých Gruntoch 52 (v priestoroch za 24 eur/m2 - súm uvidíte), alebo na ministerstve školstva, alebo v nejakej kaviarni, či v kruhu Vašich priateľov pre živšiu diskusiu. Výhodou by bol data-projektor. Môžeme sa stretnúť v pondelok, stredu alebo piatok poobede budúceho - prvého júlového týždňa.

Pre Vašu informáciu - iniciátorom projektu je Európska komisia, vychádzajúca z neutešených pomerov uplatňovania absolventov vysokých škôl v praxi na Slovensku (až 30% absolventov zostáva nezamestnaných), avšak záujem i projekt samotný je silne podporovaný priemyslenými zväzmi, podnikmi, vysokými školami, ktoré so spoluprácou so súkromnou sférou majú najväčšie skúsenosti, a našťastie už aj rezortom školstva a samotnou vládou. Či je tento projekt správnou odpoveďou, alebo skôr, či sa dalo urobiť niečo ešte lepšie - môžete sa presvedčiť sám.

Moja pozícia na projekte je odborný garant (jeden z tej záplavy rôznych koordinátorov ...) aktivity 1.2 pre vytváranie spolupráce medzi VŠ a podnikmi. S administratívnymi, finančnými a byrokratickými záležitosťami okolo projektu sa síce zaoberám čo najmenej, ale môžeme si povedať aj k tomu.

Andrej Bederka
 

...pokračovanie

Hodnotné výsledky u takýchto projektov sa dostavujú trochu neskôr, v zmysle harmonogramu. Ak si však želáte priebeh bližšie sledovať, za mňa to nie je problém, našli by sme spôsob. Potom sú ešte výsledky, v ktoré dúfam viac, ako v zdarný priebeh procesov opísaných v projekte. Sú to systémové zmeny v prospech efektívneho vysokoškolského vzdelávania a vyššie preferencie študentov pre perspektívne a potrebné študijné programy. Pre tento cieľ môže byť projekt len diskusnou platformou s výstupmi na verejnosť. I to je v plánoch, len vo verejnej správe všetko trvá nejak dlhšie

Kontakt na Andreja Bederku: Andrej.Bederka@uips.sk
 
Hodnoť

projekt

za 17 000 000 Eur - ,,moze byt diskusnou platformou s vystupmi na verejnost'' (A. Baderka).
Vazeny sudruh Baderka, nebolo by ucinnejsie a rozomnejsie v ramci projektu rozdelit tuto sumu medzi OVCANOV ? Kazdi by dostal 3,4 Eura vratane novorodencov a mohli by si kupit 1 rohlik a flasu mineralnej vody.
Este som zabudol - vas plat cca 70 000 za 2 roky svedomitej zodpovednej prace naozaj svedci o VASICH kvalitach
 

 

Z aktivity na tomto projekte, ktorej sa venujem, pôjdu prostriedky na študentov a tých, čo sa im budú venovať počas ich vzdelávania v podmienkach praxe. Nechcete sa o projekte dozvedieť niečo viac a potom hodnotiť? Mimochodom, rohlíky by nám EU nepreplatila a novorodenci ich ani nesmú.
 

pan BEDERKA,

ste jediny prispievatel, ktory obhajuje tento NEZMYSELNY projekt. Ani sa Vam necudujem, ked na nom VYRYZUJETE okolo 70 000 za 2 roky NICNEROBENIA>
Precitajte si argumenty vstekych prispievatelov a NEZMTSELNOSTI vyhodenia 17 000 000 do vracak ludi Vam podobnych
 
Hodnoť

prečo tieto projekty

sú len vyhodené peniaze?

"Nerozumiem, čo v tom bráni vysokým školám už dnes a prečo sa má táto zmena udiať na základe realizovaných štruktúrovaných interview so vzorkou odborníkov z podnikovej praxe a VŠ pedagógmi."

Je to v podstate jednoduché. Je to len táranie. Učiteľ alebo vedecký pracovník je na VŠ hodnotený najmä od počtu vedeckých výstupov a v podstatne menšej miere sú hodnotené pedagogické výstupy. Ak by som to zhrnula, že ak je niekto v konečnom dôsledku penalizovaný za to, že sa chce viac venovať študentom, prečo by si mal na plecia brať ešte iné povinnosti, ako napr. spolupráca s podnikmi, ak za to vôbec nie je hodnotený? Alebo to dokonca vedie k znižovaniu platu? VŠ sa riadia akreditačnými kritériami, a v tých sa nič o spolupráci s praxou nehovorí.
 
Hodnoť

EU a Slovensko....

je pravda, že projekt pravdepodobne ide z EU peňazí a vznikol na podnet EU.... to však neznamená, že je efektívny a dosiahne výsledky.
Myslím, že raz niekto spočítal koľko projektov, ktoré mali v názve kvalitu vzdelávania podporila EU v priebehu nejakého obdobia a boli to stovky.... keby sa z nich realizovala iba tretina podnetov školstvo nielen v SR by vyzeralo úplne inak....

otázka nie je či tento projekt pomôže, ale to či sú tie peniaze sú vydané efektívne ... v zmysle projektu nie sú v zmysle organizácie asi áno. Ako pri podobných projektoch aj tu sa nahrádzajú prostriedky pre organizáciu, tzv. projektovými peniazmi, nedostatok peňazí na obnovu počítačov sa vyrieši projektom, cesty aj iné ako projektové sa pokryjú projektom. Nepoznám tento prípad poznám niekoľko ďalších, kde spôsob uvažovania nie je

... mám problém, ako urobiť projekt aby som ho vyriešil.... ale
... ako napísať projekt, ktorý prejde a pomôže nám vyriešiť problémy s chýbajúcimi zdrojmi. ....

nehovorím, že takto sa uvažuje len v SR, takto uvažuje veľa organizácii, ktoré chcú tunelovať EU a aj preto existujú ľudia ako Klaus, ktorí nemajú radi EU.....
 
Hodnoť

 

dovolili sme aby každé väčšie mestečko malo svoju vlastnú univerzitu. niektoré majú medzi študujúcou mládežou dosť zábavnú povesť (napr. Dubčekova ulieváreň). pestujú sa na nich neuplatniteľné odbory. kto preboha zamestná všetky tie sociálne práce, masmediálne komunikácie, menežmenty sociálnej správy a iné...
a inak: u nás boli na absolventskej praxi dve chemické inžinierky. jedna nešikovná a tú druhú sme si nechali :-ň
 
Hodnoť

Samozrejme tunel

čo iné sa dalo čakať. Škola nám padajú na hlavu a soudruzi z ministerstva si kupujú ostrovy v Karibiku
 
Hodnoť

Su to iba dalsie vyhodene peniaze

17 milionov sa venuje na preadministrovany projekt, kde nezisti nic noveho.( Univerzity a na umelo vytvorenych katedrach a a nezmyselnych studijnych odborov bez uplatnenia v praxi vychovavaju studentov uz iba pre titul.
Chcel by som upozornit aj na dalsi nezmyselny projekt na ktory dostaneme 100-250 milionov sut a to je projekt na zamestanavanie mladych do 29. rokov. Povodne tam mali byt zahrnuty aj ludia nad 45 rokov ale nejako zahadne z toho vypadli.
Vysledok je ze na urade prace takmer kazda ponuka je iba pre ludi do 29 rokov a dosledkom bude ze firmy budu zamestanvat mladych ludi na mieste kde aj tak by potrebovali niekoho zamestnat (okrem statnej spravy sukromna firma nevytvara nadbytocne pracovne miesta) a po doby uplynuti podpory zo strany statu sa toto miesto strati alebo za napise nove vyberove konanie tak aby firma dostala opat podporu na odvody.
Cele to nie je nic ina zase dalsi politicky populizmus a vysledkom bude ze ludia strasi ako 30 rokov si pracu nenajdu alebo ked uz najdu tak ovela tazsie. Tieto prispevky z Europskej unie "navyse zdokonalene ma slovenske pomery" bude viest iba k deformacii podnikatelkeho trhu a samozrejme aj trhu prace
 
Hodnoť

dalsi pekny

tunel v nasom rozpocte
 
Hodnoť

financovanie

Ja som pani. Wilma Hendriks nakupovanie a pracujúcich vo viacerých obchodných oblastí a vzhľadom na finančné problémy, ktoré som obeť. Hľadala som na pôžičky účtovnej v záujme spokojnosti na môj problém.
Je tu, že som mal správu na ms. JESSICA na Facebook.
Rozhodol som sa dať sám v spolupráci s týmto máriu, aby sa tieto prostriedky z 300000€. A dnes som rád, že máme tento úver.
S cieľom pomôcť môj brat alebo sestra v potrebách som podpísali dohodu s týmto lady.
Takže pre vaše potreby pôžičky medzi jednotlivcami vyrovnať sa s finančnými ťažkosťami,a to buď na oživenie vašich aktivít, alebo pre realizáciu projektu.
Kontaktujte, prosím, pani. JESSICA na nasledujúcu adresu:
jessiccamuller@gmail.com
 


Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 591
 2. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 305
 3. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 150
 4. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 125
 5. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 109
 6. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 101
 7. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 83
 8. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 68
 9. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXIII 50
 10. Filip Pastorek: Nejvyšší správní soud zasiahol proti korupčnému komisárovi z Luhačovíc 50

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 2. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 3. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 4. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 5. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 6. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 7. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 8. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 9. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 10. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva


Už ste čítali?