Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Je Poliačik skutočne hrozbou pre naše deti? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Ako som uz pisal inde. Politika je svinstvo, vacsie ako vstky ostatne dokopy,lebo nas okrada a smeje sa nam pritom do oci.Poliacik je somar, lebo Ficovi v case, ked nam kradne zakonom nase peniaze na dochodok, ponukol zastupnu temu.V case,ked sa konecne ozvali aj nepodplatene nove skolske odbory,zastrie vsetko takouto blbostou.Politika nie je o moralke, tak naco tam tahat nejake drogy.To nech robi treti sektor.
 

 

"Načo tam ťahať nejaké drogy"? Nuž asi preto, že súčasné absurdné zákony ničia životy mnohých ľudí, resp. tisícky občasných užívateľov marihuany sú každodenne jednou nohou v base, napriek tomu, že nepredstavujú pre spoločnosť žiadnu hrozbu. A pokiaľ sa nemýlim, práve politici menia zákony.
 

 

aj cestni pirati su stale jednou nohou v base, napriek tomu, ze statisticky je pocet ich zlyhani zanedbatelny..mate zvratenu logiku pan kolega...nerozumiem, ako obmedzenie uzivania drog, DROG, nici mladym ludom zivoty...keby ste sa radsej starali o to, ako ma clovek prezit z minimalnej mzdy, alebo ci mame dostatok bezbarierovych pristupov..to su problemy, nie tie talafatky, ze si niekto nemoze zakonne slahnut...
 

 

Každý nech rieši to čo ho tlačí, pán kolega nič vám nebráni hájiť záujmy vami pomenovaných skupín.
 
Hodnoť

 

Nie,nie je hrozbou pre nase deti ale pre svoje.
Ano nasiel si par hlupych reakcii na jeho vyroky.Ale podstata kritiky je v tom,ze namiesto aby trde drogy (heroin) razantne odsudil tak on ho takmer glorifikoval.
To ze fetoval a priznal sa k tomu normalnemu clovekovi nevadi.Ide o suvis,ze poslanec NRSR povedal,ze cisty heroin je pre telo neskodny.
 

 

Vidím, že máš o heroine vela naštudovaného, keď takto bezargumentne odsudzuješ tú vetu(ktorú si výrazne okresal a prispôsobil). Nechápem, prečo si taký ludia ako ty myslia, že klamstvo všetko vyrieši. Kedy si konečne začnu ludia ceniť pravdu?
 
Hodnoť

suhlas

Kde sa pod to podpisat???

PS: Myslim,ze vsetci mlady su ako som ja byval. Zral som kazde slovo poslanca a tuzil byt raz ako oni :D
 
Hodnoť

námet pre pána...

farárika:
R. Muller -
Spevákove verejné výroky spred niekoľkých dní, týkajúce sa drogovej závislosti, začala pre podozrenie z trestného činu šírenia toxikománie preverovať i slovenská polícia. V prípade, že sa dostane pred súd, hrozí mu nielen strata slobody na 1 až 5 rokov, ale aj povinná ochranná liečba.

Stačí sa zadať jeho meno, drogy.... a objavíte pekné výroky odsudzujúce jeho výroky. Asi to vyzerá tak, že hodnotenie rovnakého priznania od Poliačika (učiteľa) je iné ako hodnotenie priznania R. Mullera (speváka). Že by v tom bola aj politika? A prípadne zámer? V nejednom hodnotení R. Mullera sa objavilo zdôvodnenie, že vraj tým chcel vzbudiť pozornosť - aby bol častejšie v médiách. Pravdepodobne príslušníci SaSu a ich rôzne vystúpenia (prípadne aj obyčajných ľúdí) - nie sú motivované snahou vyvolať pozornosť.
 

 

A práve v tom je kríž, že žijeme v štáte, kde sa človek s problémami (závislý) ako v prípade Riša Mullera v tom období, stáva pomaly kriminálnikom. Narozdiel od pomoci od štátu sa mu dostane prenasledovania. Z obetí robíme trestancov. Celé zle. Plus už absurdita trestné činu "šírenia toxikománie" je nezmysel. Pozrite si množstvo klipov rôznych slovenských hip hopových kapiel napr. priamo v texte ospevujú húlenie, ideme ich pozatvárať?:) Napr.: https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť

dostal VIP

a už tára naivnosti.
Učiteľ by predsa mal vedieť, že vychovávajú autority. Príklady. Vzory.
Pche, absolutizácia pravdy ...
keby bola len pravda, neexistovali by rozprávky. Ideály. Sny. Fantázie. Túžby.
 

 

Vaša schopnosť spájať rôzne veci a udalosti je až zarážajúco naivná :) Inak ani neviem, čo vlastne chcete povedať, či len tak, aby reč nestála?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Vďaka za link, áno štúdiu som videl ako som už predtým videl tisíc a jednu s trochu odlišnými zisteniami. Nik tu nevraví, že marihuana je strašne zdraviu prospešná a všetci ju máme masovo konzumovať. Ak by sa však podobný prieskum robil s alkoholom, ktorý je dostupný voľne a legálne, výsledky na zmenu IQ by boli pravdepodobne ešte strašidelnejšie a rovnako zrejme aj pri tabaku.
 
Hodnoť

 

mam ten rozhovor precitany a ziadna glorifikacia drog v nom nie je, cele mi to pride, ako " co sa babe zachcelo, to citala", skor to vidim ako jeden z rozumnych nazorov na tuto problematiku, lebo u nas vacsina s radostou strka pred problematikou drog hlavu do piesku a v podstate o nich figu vedia, mozno tak akurat videli o tom nejaku kravinu vo filme a to je vsetko, nuz ale na Slovensku sme predsa vsetci na vsetko odbornici, tak preco sa nezahrat na odbornika aj v tomto pripade
 
Hodnoť

cucu

Milý Skafararix!
Po prečítaní Tvojho blogu je jasné, že o drogách nevieš takmer nič.
1. Slovenská legislatíva nepozná pojem mäkké a tvrdé drogy. Používa pojem omamné a psychotropné látky a pod. Neviem, či marihuana, ktorá na rozdiel od tej spred 3-4 rokov (7-9% THC) dnes obsahuje 17-23% účinnej látky je až taká neškodná. Psychiatri už teraz bijú na poplach v súvislosti s nárastom počtu schizofrénií a pod chorôb spustených práve užívaním tejto "neškodnej látky".
2. Pervitín, heroín a podobné svinstvá sú vysoko návykove. Či už budeme hovoriť o psychickej alebo fyzickej závislosti.
3. Málokto asi vie, že odborné kruhy pred týždňom obehla informácia o heroíne obsahujúcom antrax. Vo Veľkej Británii, Švédsku a SRN už mali prípady otravy, dokonca niekoľko z nich skončilo už smrťou.
4. Áno, musím s Vami súhlasiť, že prevencia na školách nestojí za nič. To je fakt. Práve MŠ SR je autorom preventívnych aktivít pre školy. Prečo ste sa ako učiteľ neozvali a neiniciovali potrebu zmeny? BTW, niektoré školy listom požiadali PZ a príslušný útvar, aby im pripravili prednášku na tému drogy drogová trestná činnosť. Oslovili jednoducho ľudí, ktorí majú s drogami bohaté pracovné skúsenosti a poskytnú informácie z prvej ruky.
5. Odporučam Vám, aby ste si pozreli niektoré diskusné fóra. Dozviete sa od samotných užívateľoch o ich zážitkoch pri fajčení trávy, o nových syntetických drogách predávaných v crazy shopoch, o tomako niektoí s otravou ostali v nemocnici a pod. Dokonca bol prípad, kde takýto človek žiadal MZ SR a iné zložky, aby zakročili a zlikvidovali tieto shopy. Tiež si totiž švihol nevinný prášok a potm 4 dni v kuse nespal, trpel srdcovou arytmiou, zvracal a pod.
Pán Poliačik vo svojom rozhovore o účinkoch heroínu a pod. tiež hovoril bez toho, aby si uvedomil čo robí a tliacha. To, že jemu sa nič nestalo je jedna vec. Druhému môže to isté privodiť vážne zdravotné problémy. Nehovoriac o tom, že každý užívateľ si drogu zadováži od dealera a pod. Tiež si neuvedomuje, že sa zaplieta do trestnej činnosti a môže byť časom bez vlastného vedomia zneužitý. Napr. v podobe prosby o odnesenie a ukrytie balíčka s drogou a pod.
Len na okraj, môžte uviesť počet osôb, ktoré boli zadržané s 1 dávkou marihuany a odsúdené? Ak si pozriete §171 zákona č.300/2005 Z.z., zistíte ako je to s držbou drogy pre vlastnú potrebu. A kto má pri sebe 10 dávok v sobotu v noci, asi ich nevyťahá do rána všetky.
Závislé osoby môžu požiadať o liečbu či už v rámci oficiálnych liečební alebo sú rôzne iné možnosti a spolky, ktoré sa týmto aktivitám venujú. A medzi nami, dnes už aj 14-roční rozumejú pojmu droga a trestná činnosť. To znamená, že ak s niečím takým začnú, vedia, že môžu byť potrestaní. A závislým sa človek nestane bez vlastnej vôle, teda bez toho aby vedome išiel a neužil drogu.
 

 

Vážim sa váš príspevok do diskusie, vďaka zaň. Len v krátkosti, pojmy makke a tvrde drogy pouzivam i ked viem ze sa oficialne takto nedelia, tieto pojmy su vsak vseobecne pouzivane a zrozumitelne. Samozrejme marihuana moze sposobovat u ludi s predispoziciou schizofreniu, ak ste si vsimli v clanku jej uzivanie nijako neglorifikujem ani neodporucam. To co tvrdite o pervitine a heroine je samozrejme pravda, nikdy som netvrdril nic ine. Za jednu davku spravne tvrdite ze nie ste odsudeni, zapis vsak mate, problem nasich zakonov je ze neumoznuju pestovanie v malom na vlastnu spotrebu ako je to uz mozne napr. v CR. Cize nemoezete mat 10 davok ako sami tvrdite to je uz na basu, tym padom si musite kupovat male davky od dilerov. Nie je to postavene na hlavu?
 

 

obrikiva, Tvoj komentár ma velmi pobavil :D V podstate vôbec nenadväzuješ na blog, skôr sa chváliš všetkymi svojimi vedomosťami o drogách. Žial, vieš až príliž málo. Ale to tak na Slovensku je, keď Pišta vie, že marihuana je zelená, vyhlási sa za odborníka v oblasti drog.
 
Hodnoť

Zamyslel som sa

pri autorovej (Farárikovej) vete :
"Zarazil ma aj názor, že ľudia s drogovou minulosťou by nemali mať právo pôsobiť v školstve alebo vo verejných funkciách, ktorý sa nedá nazvať inak, ako hon na čarodejnice."

Súhlasím s autorom, že takýto názor nie je na mieste. Ale ja by som to posunul do roviny - ľudia s drogovou prítomnosťou - a rozšíril aj na okruh ľudí s tabakovou prítomnosťou. Aspoň pokiaľ ide o okruh školstva.
Je pravda, že deti sa opičia po hocikom a nie u každého je osobnosť učiteľa vzorom. Ale nepochybujem o tom, že pre veľa detí je učiteľ vzorom. A boli by pre nich vzorom aj keď by vedeli, že učitelia nemôžu fajčiť a či drogovať.
 

 

Čiže ani fajčiar nemôže byť učiteľom? A mali by sme byť aj absolútni abstinenti, chodiť pravidelne do kostola, mať IQ 200, denne dobrovoľníčiť, byť spoločensky aktívny a mnoho iných vecí? Nemali by sme byť tak trochu nadľudia a supermani? Bolo by to pekné za 460 eur :))
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 1 703
 2. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 943
 3. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 468
 4. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 462
 5. Stop alibizmu: Solidárne zdravotníctvo - choroba štátu, na ktorú zomiera oveľa viac ľudí ako na Covid-19 374
 6. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 349
 7. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 288
 8. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 267
 9. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 267
 10. INEKO: Samosprávy vstupovali do koronakrízy s dosiaľ najnižším dlhom 194

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 2. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 3. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 4. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 5. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 6. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 7. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 8. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 9. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 10. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva


Už ste čítali?