Špinaví aktéri a súdruh odborár

Autor: Peter Farárik | 19.6.2013 o 16:07 | (upravené 2.10.2013 o 18:22) Karma článku: 21,25 | Prečítané:  5759x

Dnešné stanovisko predsedu školských odborov je ojedinelou sondou do mentálneho sveta organizácie, ktorá namiesto sebareflexie a vyvodzovania záverov z oprávnenej kritiky, paranoidne kope do aktívnych učiteľov. Zdá sa, že pán Ondek už nestráca len členov a sympatizantov z radov pedagógov, ale definitívne aj súdnosť.

Po náročnom dni v škole, v hektickom období spojeným s uzatváraním známok, padne učiteľom vhod trochu vtipu. Ten najlepší, dnes prišiel nečakane z oficiálneho webu OZPŠaV v podobe stanoviska samotného predsedu Ondeka. V texte s názvom Nezávislé organizácie a individuality pracujúce v školstve sa zbláznili, dáva už jeho podtitul Neprístojné spiknutie tušiť, že ide do tuhého.

Ak na vás pri včerajšej voľbe generálneho prokurátora, zavial duch spred novembra 1989, po prečítaní spomínaného stanoviska, vás v týchto horúčavách, až zamrazí. Slovník pripomínajúci rečníkov z Anticharty, môže dejepisár Braňo Kočan, použiť na priblíženie ducha socializmu svojím študentom. Materiál je vhodný aj ako pomôcka pre náuku o spoločnosti - vstup do diskusie o stálej prítomnosti niekdajšieho zmýšľania a jeho dôsledkoch pre súčasnú spoločnosť.

Kľúčové slová: Špinavá kampaň, využívať prácu odborov vo svoj prospech, špinaví aktéri, úbohý pokus, politický kapitál, osočovatelia, indivíduá...

Podľa pána (alebo súdruha?) predsedu Ondeka, sa nezávislé organizácie a individuality pracujúce v školstve zbláznili. Táto nebezpečná choroba sa prejavuje najmä u niektorých jedincov, ktorí v sebe nemajú kúska hanby a zákerne útočia na činnosť a dobré meno najväčšieho a najaktívnejšieho hráča v oblasti ochrany práv a postavenia zamestnancov v školstve. Títo osočovatelia bez chrbtovej kosti, využívajú ťažké časy a svojimi úbohými pokusmi sa snažia o získanie politického kapitálu. Koľká to drzosť! Práve, keď odbory vyvíjajú tak nesmierny tlak pre naše dobro, po organizácií štrajku, ktorý vyriešil tak mnoho a posunul nás bližšie k vysnívaným métam. Ako len môžu?

Buďme však konkrétni. Dobre si všimnite tváre týchto zapredancov, ktorí nemajú ostych otvorene špiniť meno odborov a využívať prácu zväzu vo svoj prospech. Nič dobré im z očí nepozerá, len žlč, faloš a osobné prospechárstvo. Menovite ide o týchto lumpov: Vladimír Crmoman, Branislav Kočan, Ľudovít Sebelédi, Peter Farárik, Saskia Repčíková a Stanislav Boledovič. Pri stretnutí sa im prosím oblúkom vyhnite! Ich názory sú nákazlivé a medzi pracovníkmi školstva sa šíria čoraz rýchlejšie.

Menovaní okrem fiaska svojimi aktivitami nič nedosiahli (teda okrem toho, že im pán súdruh predseda venuje celú tlačovú správu) a boli dokonca prizvaní aktívne sa spolupodieľať na riešení problémov v školstve. Za špinavca Farárika však musím skonštatovať, že mu nebola doručená žiadna ponuka na spoluprácu. Zrejme ide o človeka podobného Ficovi a poštu mu nie je možné doručiť. Ľudovít Sebelédi sa ako predseda Nových školských odborov (NŠO) o spoluprácu s OZPŠaV pokúšal a našťastie adresu mal. Žiadosť o spoluprácu bola zo strany OZPŠaV zamietnutá (dôkaz).

Aby toho nebolo málo, týmto živlom, hydrám chovaných na prsiach nášho prekvitajúceho školstva, sú nápomocní dokonca aj niektorí riaditelia škôl, ktorí sa postavia vždy na inú stranu ak sa aspoň takto môžu so svojou školou zviditeľniť. Toto treba jednoznačne odsúdiť, žiadne "attention whores" medzi sebou neznesieme!

Vytĺkanie politického kapitálu z problémov školstva je skutočne odsúdeniahodným aktom. Autor počul minimálne o Farárikovi, ktorému bolo ponúkané miesto na viacerých kandidátkach politických strán a zoskupení v našej červenej vlasti. Podľa posledných informácií budú spolu s Crmomanom a Sebelédim kandidovať samostatne pod značkou Špinaví aktéri.

Nenechajme sa súdružky a súdruhovia zmiasť tými, čo nás odpútavajú od problémov, ktoré sa v školstve nakopili za dlhú dobu a je potrebné ich urýchlene riešiť. Staré, dobré odbory istotne vedia, čo robia a robia to tak intezívne, až si v tom zanietení nevšímajú kauzy. Napr. také prepúšťanie učiteľov z dôvodu ich poukazovania na plytvanie školskými prostriedkami. Vôbec nevadí, že sú členmi OZPŠaV a potrebujú akútnu právnu pomoc. Množstvo listov od zamestnancov škôl z celého Slovenska, bolo na adresu NŠO namiesto tej OZPŠaV rovnako doručených istotne len náhodou, či priam zlomyseľnosťou...

Vážení, apelujem na Vás! Neopomínajte boj proti triednemu nepriateľovi ani v ťažkých dňoch tropických teplôt. Keď ide o veľa, nie je čas, pýtať sa kto je to. Príkaz znie jasne.


Práci a paranoi česť!

Peter Farárik a.k.a. Špinavý aktér

 

PS: V prípade, že by odborári zmenili názor a dokument z webu stiahli, tu je printscreen.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda sa dohodla na testovaní, ale nestihla k nemu napísať uznesenie

Proti premiérovmu plánu celoštátneho testovania je SaS a Za ľudí.


Už ste čítali?