CK OZ PŠaV

Autor: Peter Farárik | 8.12.2012 o 20:54 | (upravené 2.10.2013 o 18:35) Karma článku: 15,45 | Prečítané:  1645x

Cestovanie je jednou z mojich najväčších záľub, služby cestovných kancelárií však nevyužívam. Nevidím preto dôvod na platenie mesačného paušálu z vlastného platu na to, aby som sa išiel raz za celé roky rekreovať do Tatier.

Cestovné kancelárie bývajú štandardne s.r.o. a nie je obvyklé, aby služby z oblasti cestovného ruchu poskytovali občianske združenia. Takýmto prezlečeným OZ je u nás Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku (OZ PŠaV). Nepriamo to priznáva aj na prihláške pre svojich potenciálnych členov, kde ich láka na využívanie vlastných zväzových a rekreačných zariadení s finančným príspevkom OZ. Okrem toho spomína aj akési výhody v pracovnoprávnej a mzdovej oblasti, čo by sa však po nedávnej skúsenosti dalo označiť za klamlivú reklamu. Veď uznajte sami:  zväz presadzuje rast tarifných platov s platmi v iných rezortoch podľa dosiahnutého stupňa vzdelania, každoročnú valorizáciu platov podľa výšky inflácie. Zväz sa usiluje zamedziť diskriminácii nepedagogických pracovníkov v mzdovej oblasti. Usiluje a presadzuje legislatívnu úpravu na poskytovanie 13. a 14. platu zamestnancom odvetvia školstva.

Milé naše "staré odbory", ostaňte vy radšej pri tých rekreáciách, nemám s nimi síce žiadnu skúsenosť, ale nádejám sa, že vám ich poskytovanie ide lepšie, ako presadzovanie skutočných záujmov pracovníkov školstva. V opačnom prípade by ste už boli ozaj k ničomu. Nie je nič zlé na priznaní vlastnej farby.

dovolenka cez CK OZ PšaV

Vaša cestovka by si zaslúžila aj vyššiu ekonomickú efektivitu, ktorá sa síce nedá posúdiť podľa žiadnych reálnych čísiel, keďže neráčite zverejniť vašu výročnú správu, ako je tomu dobrým zvykom. Mám však tušenie, že by ste skrachovali aj v koži šejka z Emirátov. Keďže nik nevie koľko to vlastne duší zastupujete, vychádzajme z verejne prezentovaného čísla, ktoré hovorí, že ich máte pod svojimi ochrannými krídlami okolo 50 tisíc. Individuálny člen vášho zväzu má podľa dokumentu z vášho webu oficiálne platiť na váš účet členský príspevok vo výške 0,50 % z čistého mesačného platu vrátane náhrad platu, ktorý mu poskytuje zamestnávateľ. Zároveň však v rovnakom dokumente odporúčate, aby základné organizácie určili členský príspevok vo výške 1 % z platu člena, pri zachovaní odvodu pre zväz 0,50 % z platu člena; z toho 0,10 % pre svoju radu a 0,05 % pre štrajkový a rezervný fond.  Už z tohto smerovania platieb sa dáva tušiť, že skôr vyberáte na rekreačné pobyty, ako na  zabezpečenie mzdy svojich členov počas prípadného štrajku (ponuka CK na leto 2012 vás iste presvedčí).

Pri prepočtoch so skromným odhadom priemernej čistej mzdy pracovníkov školsva 550 eur, vyzbiera OZ PŠaV na členských príspevkoch mesačne 275 tisíc a ročne 3,3 milióny eur.  Okrem ziskov z členských príspevkov získava zväz zaujímavé sumy aj cez rôzne granty. Nedávno si takto cez projekt podporovaný grantom z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Finančného mechanizmu krajín EHP Nórskeho finančného mechanizmu a zo štátneho rozpočtu vybudoval Centrum vzdelávania a centrum pre regeneráciu pracovnej sily Kežmarské Žľaby za takmer 1 milión eur. Raz darmo, cestovka sa nezaobíde bez rekreačných zariadení.

Ešte stále niekoho prekvapuje, že OZ PŠaV nemá vybudovaný žiadny rezervný fond pre prípad štrajku, ktorým by pomohol pracovníkom školstva prekonať finančné suchoty počas jeho vyhlásenia? Nebuďte smiešni, toto od cestovky nemožno očakávať. Tie najlepšie cestovné kancelárie nielenže sprostredkúvajú ubytovanie vo vybraných rekreačných zariadeniach, priamo ich vlastnia. OZ PŠaV patria podľa listov vlastníctva z katastrálneho úradu aj pozemky okolo Domova Speváckeho zboru slovenských učiteľov o ktorom som písal v jednom z predošlých článkov. Milí učitelia, vykašlite sa už prosím Vás na žabomyšie vojny o vaše trápne platy, choďte si zašportovať na ihrisko alebo zaplávať do bazénu, cestovka OZ PŠav vám na svojich parcelách istotne spraví cenu.

Učitelia skutočne Vás vyzývam, neblbnite už! Veď Čaplovič a Ondek zmluvu už dávno spoločne podpísali, možno aj tým perom za 320 eur. Možno práve vy budete tí šťastní a vyberú vás na 59. ročník exkurzno-vzdelávacích podujatí, základní a zájazdov, na ktoré dostal OZ PŠaV od MŠ SR dotáciu 7650 eur.


Šťastnú cestu priatelia a užite si dovolenku! Ak by ste predsa len nikam necestovali a radšej aj naďalej bojovali za svoje lepšie platové ohodnotenie, skúste to u konkurencie, prihlášky sa zatiaľ neminuli.

 

 

Zdroj obrázku:  http://cdn.lolchamp.com/wp-content/uploads/2012/11/On-summer-vacation-with-My-Friend-Dolphin.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.

DOMOV

Horúčavy sa končia. Príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.


Už ste čítali?