Volám sa Elwood a rád cestujem

Autor: Peter Farárik | 23.9.2012 o 15:23 | (upravené 2.10.2013 o 18:37) Karma článku: 7,18 | Prečítané:  1564x

Som Elwood a napriek tomu, že v skutočnosti sám nechodím, nevidím ani nepočujem, precestoval som už viac ako štyri milióny kilometrov, stretol tisícky ľudí na celom svete a pozrel sa na Zem z vesmíru cez okno raketoplánu Discovery. Nedávno som prijal pozvanie na Slovensko, kde vás rád stretnem.

S mojím slovenským hostiteľom Petrom.

Aj keď mám o pár dní už 32 rokov, som veľký ako desaťročný chalan. Narodil som sa v americkom štáte Illinois, kde ma pre svojich žiakov vytvoril učiteľ Doug Hand. Pomáhal som mu na hodinách čítania, deti si ma rýchlo obľúbili, až niektoré z nich prišlo s nápadom, že by som mal začať cestovať a robiť radosť aj iným. Mojím heslom je Dream Big a preto verím, že nech už sú vaše sny akékoľvek, mali by ste sa usilovať splniť si ich. Pozrite sa na mňa, som "len" živá bábka a napriek tomu som precestoval svet. Bez pomoci mojich priateľov by to však nebolo možné. Za všetko čo som dosiahol, ďakujem svetu, ktorý je stále plný skvelých a priateľských ľudí na ktorých sa dá spoľahnúť. Pri stretnutiach a rozhovoroch s nimi sa ich snažím rozveseliť a zoznámiť ich s trikom, ktorý volám 3D a vedie k úspechu pri premene snov na skutočnosť.

Dream, Desire, Determination

Najprv máte sen, neskôr po ňom začnete tužiť, aby ste sa napokon rozhodli, ako sen a to po čom túžite dosiahnete. Neviem, či to funguje vždy a u každého, mne to však dodnes funguje ako hodinky. Za roky, ktoré som strávil cestovaním som navštívil sedemnásť krajín sveta, bol na všetkých kontinentoch, stretol sa s tromi prezidentmi USA a množstvom známych ľudí, od ktorých som sa mnoho naučil. Najradšej sa však stretávam so školákmi, ktorým rád rozprávam o svojich dobrodružstvách a ktorých príbehy ma obohacujú.

Takto cestujem ... V Mozambiku som stretol aj britského princa Filipa

Pred mesiacom som si len tak doma odpočíval, keď mi Doug vraví, že prišiel e-mail zo Slovenska, v ktorom ma Peter pozýva na návštevu tejto malej krajiny. Nadšením som bol celý bez seba, na Slovensku som ešte nikdy nebol, okamžite som súhlasil a začal sa pomaly baliť na dlhú cestu ponad Atlantik. Netrvalo dlho a bol som v Skalici! Peter a jeho priatelia sa o mňa pekne postarali, trochu som si odpočinul, nabral nové sily a už zajtra v pondelok sa teším na stretnutia so študentami gymnázia, v ktorom Peter učí.

S prezidentom Americkej akadémie filmového umenia / Na Havaji / U kovbojov ...

Skalica je pekná, keď som však už na Slovensku, rád by som spoznal aj iné mestá, mestečká, dediny či dedinky vo vašej krajine. Ak preto viete o deťoch alebo školách, ktoré by ma radi privítali, dajte mi prosím vedieť, rád prídem aj k vám! :)

Váš Elwood.

PS: Viac sa o mne a mojich cestách dozviete na www.elwoodsadventures.com alebo z krátkeho dokumentu https://vimeo.com/49766895

V TV relácii ma spovedal aj Jay Leno / S priateľmi som navštívil Čínsky múr

A takto pomáhal pri operácii mozgu a so školskými úlohami ...

Pri kancelárskych povinnostiach a stretnutí s deťmi ...

-----

Všetky fotografie pochádzajú z webu http://elwoodsadventures.com a na ich použitie mám súhlas od Douga Handa, tvorcu Elwooda.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda sa dohodla na testovaní, ale nestihla k nemu napísať uznesenie

Proti premiérovmu plánu celoštátneho testovania je SaS a Za ľudí.

Okolo šírenia dezinformácií sa musí vytvoriť zdravá stigma

Rozhovor so Slovákom, čo hľadá klamstvá.


Už ste čítali?